Rowan Legal
  • friedrich@rowanlegal.com

Michal Friedrich je daňovým poradcem spolupracujícím s ROWAN LEGAL. Michal se specializuje na oblast daňového práva s důrazem na propojení právní a ekonomické problematiky zdanění. Má zkušenosti z oblasti daňových sporů, investičních pobídek, převodních cen, přeměn a restrukturalizací a dále se věnuje daňovému poradenství zejména v oblasti daně z příjmů právnických osob a DPH.

Michal složil zkoušky do Komory daňových poradců České republiky již v průběhu svého studia jako jeden z nejmladších daňových poradců vůbec a je přihlášen k jejímu Etickému kodexu a ke Kontinuálnímu profesnímu vzdělávání.

Michal v minulosti spolupracoval při mnoha příležitostech s předními advokátními kancelářemi a má zkušenosti z menších i větších poradenských kanceláří.

Zastupování předního tuzemského obchodníka s kovy při daňových kontrolách na DPH s mezinárodním prvkem a následných soudních sporech.

Asistence přednímu tuzemskému výrobci zbraní při restrukturalizaci s požadavkem na zachování možnosti čerpat investiční pobídky.

Daňové poradenství významnému tuzemskému výrobci oceli v souvislosti s čerpáním investičních pobídek a agendou daně z příjmů právnických osob.

Asistence při restrukturalizaci holdingového uspořádání skupiny Moser.

Účast na tvorbě dokumentace převodních cen části skupiny EUROVIA a dalších významných inženýringových a jiných společností.

Dlouhodobé poskytování komplexních poradenských a účetních služeb portfolia klientů, včetně provozovatelů zábavních a rekreačních objektů, sítě restaurací a hotelů.

Vzdělání

Škola: Právnická fakulta, Univerzity Karlovy
Obor: právo a právní věda (Mgr.), současné studium

Škola: Fakulta financí a účetnictví, Vysoká škola ekonomická v Praze
Obor: zdanění a daňová politika (Ing.)

Škola: Fakulta financí a účetnictví, Vysoká škola ekonomická v Praze
Obor: Zdanění a daňová politika (Bc.), 2016

Nagoya University of Business and Commerce – semestrální výměnný pobyt v rámci Global Leader Programme, 2018

Pracovní zkušenosti

Společnost: ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.
Pozice: Daňový poradce
Období: 12/2018 – současnost

Společnost: EK Partners, s.r.o.
Pozice: Daňový poradce
Období: 01/2016 – 11/2018

Společnost: Fučík & partneři, s.r.o.
Pozice: Asistent daňového poradce
Období: 9/2013 – 12/2015