Rowan Legal
  • koralova@rowanlegal.com

Veronika Korálová je advokátkou s více než osmi lety praxe v oboru. V rámci týmu ROWAN LEGAL se věnuje zejména oblasti korporátního práva a sporů.

Veronika je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a právnické fakulty Nova Southeastern University v USA.

V minulosti Veronika pracovala jako advokátka ve významných mezinárodních advokátních kancelářích, kde se věnovala transakcím, korporátnímu právu, právu nemovitostí, sporové agendě nebo mezinárodním arbitrážím. Veronika také působila po kratší dobu jako pomocná vědecká pracovnice na Univerzitě v USA, kde zároveň studovala nebo jako právník na odboru legislativy finančního trhu Ministerstva Financí ČR.

Veronika poskytuje právní poradenství klientům při akvizicích a divesticích zahraničních i domácích entit, včetně souvisejícího financování. Veronika rovněž spolupracuje, anebo spolupracovala na zastupování klientů v obchodněprávních sporech, jakož i mezinárodních investičních arbitrážích. Mezi klienty, kterým poskytovala své právní služby, patřily největší české společnosti z oblasti energetiky, petrochemického průmyslu či nejvýznamnější české banky.

Vzdělání

Škola: Nova Southeastern University, Shepard Broad College of Law (Florida, USA)
Obor: Právo

Škola: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Obor studia: Právo a právní věda

 

Pracovní zkušenosti

Společnost: ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.
Pozice: Advokát
Období: 05/2017 – současnost
Popis pracovní pozice: Specializuje se na oblast korporátního práva a řešení sporů