Rowan Legal
  • lokajicek@rowanlegal.com

Jan Lokajíček působí v ROWAN LEGAL na pozici Associate a je specialistou v oblasti M&A, korporátního a obchodního práva a práva nemovitostí.

Jan Lokajíček je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a University College Cork, Irsko. Vedle výkonu advokacie se věnuje prakticky orientované akademické činnosti, v rámci které pravidelně přispívá do odborného tisku – mimo jiné je spoluautorem komentáře k občanskému zákoníku. V roce 2016 byl také uveden v prestižním přehledu Inovativní právníci vydaným časopisem Ekonom.

V oblasti M&A a korporátního práva se Jan Lokajíček podílel na akvizicích významných společností (např. akvizice jedné z největších strojírenských firem v ČR), včetně těch, které realizují převážnou část své podnikatelské činnosti prostřednictvím internetu (např. akvizice nejvýznamnějšího českého aukčního portálu), a to od fáze realizace právních prověrek, přes vyjednávání transakční dokumentace až po uzavření smluv a vypořádání celé transakce. Hodnota takových akvizic dosahovala pravidelně několik stovek milionů Kč, některé transakce pak i miliard Kč. V rámci práva nemovitostí se Jan Lokajíček podílel na poskytování poradenství jak obchodním společnostem (zejména v rámci významných developerských projektů v řádech desítek milionů EUR), tak soukromým investorům, a to rovněž od fáze realizace právních prověrek až po vypořádání transakce. Vedle výše uvedeného se Jan Lokajíček dále zabývá problematikou kryptoměn a jejich využití.

Titul: Občanský zákoník – komentář (spoluautor)
Vydavatel: C.H. Beck
Datum vydání: 2017

Titul: Prolomení majetkové samostatnosti kapitálových společností
Vydavatel: C.H. Beck
Datum vydání: 2016

Vzdělání

Škola: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Obor studia: Právo a právní věda

Škola: University College Cork (Irsko)
Obor studia: Právo

Pracovní zkušenosti

Společnost: ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.
Pozice: Advokát
Období: 06/2017 – současnost

Popis pracovní pozice: Specializuje se na oblast korporátního práva